porada lekarska

18:00

Doktor Zajączek, powiedział mi dziś na ucho, że jeśli cierpi się na jesienne spadki nastrojów, to nie należy nosić eleganckich koszulowych bluzek w kolorze białym, niebieskim lub szarym. Bluzki koszulowe w takich kolorach sprawiają, że czujemy się sztywno i ogarnia nas wrażenie, że życie to tylko powaga, praca, pokazywanie się od tylko jednej strony - czyli tej najlepszej i oficjalnej.
Doktor Zajączek twierdzi, że hitem mody w okresie jesiennym powinny być koszule w deseń leśnego żuczka lub w leśne grzybki.
Dlaczego?
A, no dlatego, że dajmy na to, dzięki noszeniu takiej grzybkowej bluzki i patrzeniu się na jej rąbek co chwile przypominalibyśmy sobie, że gdzieś są lasy, a w nich świeże powietrze i ptaki... i że jest też gdzieś dom i obiad z gorącą zupą grzybową w roli głównej. A takie przypomnienie sobie o lesie, domu sprawiłoby, że ciśnienie by nam spadało, oddech stawałby się głębszy i ogarniałoby nas przyjemne przekonanie, że nie trzeba żyć tylko pracą i rachunkami.

Jeśli chcielibyście spotkać się z doktorem Zajączkiem... to wystarczy, że pójdziecie do lasu :)To też może Ci się spodobać

2 komentarze

 1. proponuję jesienne spacery na receptę ;)
  a grzybek melancholijny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj, tak! spacery są jak tlen! niezbędne do życia!

   Usuń